Wśród ludzi utarło się kilka kłamliwych powiedzonek, które wprowadzają ludzi w błąd i tworzą fałszywy obraz rzeczywistości. Oto kilka z nich:

  1. „Żyje się tylko raz”.

To jest zdanie, które jest często stosowane, jako wymówka. Jest wytłumaczeniem złych czynów ludzi, którzy twierdzą, że „żyje się tylko raz”, więc trzeba spróbować w tym życiu dosłownie wszystkiego, np. zawierać związek małżeński i się rozwodzić nieskończoną liczbę razy, bo przecież „życie jest takie krótkie i trzeba z niego korzystać”.

Z życia trzeba korzystać, ale w racjonalny sposób i mieć przed oczyma fakt, że to, jak przeżyjemy to życie, będzie decydować o naszej wieczności.

  1. „Piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami”.

Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny, że dla Niego liczą się jej dobre chęci, jej zamiary, a nie to, co osiągnie.

Ważne są dobre intencje. Jeśli dajemy z siebie wszystko, chcemy jak najlepiej, to jak to się może Panu Jezusowi nie podobać?

A komu zależy, na tym, by ludzie nie robili nic dobrego?

  1. „Złego licho nie bierze”.

Oto kolejne kłamstwo. Wyjaśnia to Pismo Święte:

„Nie spadnie zło na bojącego się Pana,

a jeśli będzie doświadczany, dozna wybawienia”. (Syr 33, 1)

I znowu, komu zależy na tym, aby ludzie popełniali złe czyny, bo to niby złego człowieka nie spotka śmierć?

O jaką radość ludzie, którzy uwierzą w to powiedzenie i je powtarzają, sprawiają Diabłu. Dzięki temu więcej dusz trafia do piekła, bo myślą, że warto żyć źle, a jest zupełnie odwrotnie.

  1. 13 jest pechową liczbą.

13 maja 1917 r. Maryja objawiła się trójce dzieci w Fatimie i przez kolejnych kilka miesięcy objawiała się im 13-go dnia miesiąca.

Szatan nienawidzi Maryi, czy zatem nie chciałby ośmieszyć dnia objawienia się Matki Bożej i wzbudzić w niektórych ludziach niechęć do tego dnia, tworząc fałszywą opinię, że ten dzień jest pechowy?

Czas zacząć patrzeć na pewne sprawy dokładnie, a nie tylko pobieżnie. Świat duchowy jest bardzo realny i ma ogromny wpływ na świat, który widzimy na co dzień. Nie możemy mówić, że świat duchowy nie istnieje, bo nie ma na to dowodów. Są, np. cuda eucharystyczne. Nauka nie jest tego w stanie wyjaśnić.

Ale tak właściwie, to do czego są nam potrzebne dowody naukowe? Bo czy wiara opiera się o właśnie na nich?

WIARA – co ci mówi ta nazwa?

Ewelina Szot