Aby rozpocząć życie z Bogiem i czynić dobrze, trzeba zacząć od wyznania złych czynów i ukorzyć się przed Bogiem.

Przecież nowego domu nie zbudujesz na działce, na której nie powycinałeś/nie powycinałaś chwastów i nie posprzątałeś/nie posprzątałaś śmieci, zatem nie staniesz się nowym człowiekiem, jeśli będziesz miał/miała pełno brudu w środku.

Musisz dokładnie posprzątać w swoim sercu. Dokładne posprzątanie to nie jest zamiecenie śmieci pod dywan. Musisz wszystko umyć z tego brudu, który zalegał już w tobie od dłuższego czasu.

I nie bój się księdza. W konfesjonale siedzi Pan Jezus, On się tylko zasłania osobą księdza, więc jak nakłamiesz księdzu, to tak jakbyś nakłamał/nakłamała Panu Jezusowi.

Spowiedź to dobry początek. Tylko pamiętaj, że tego nie robi się tylko przed świętami, a za każdym razem, jak się potkniesz i wywrócisz.

Normalna reakcja człowieka, który się wywróci jest taka, że chce wstać, a nie leżeć w błocie i kontemplować jego konsystencję.

Jak chodzisz w skarpetkach kilka dni to zaczynają śmierdzieć, dlaczego zatem, jak twoja dusza się ubrudzi i zaczyna śmierdzieć, ty jej nie chcesz umyć, tylko perfumujesz ją jakimiś perfumami?

Ewelina Szot