Wydaje ci się, że najważniejsze to być silnym, niezależnym, samowystarczalnym? Może takie jest zdanie ludzi, ale nie Boga.

            Spójrz na Pismo Święte. Kogo wybiera Bóg? Mocarzy i herosów?

            Przykład 1 – Dawid.

Piękny, młody chłopak, który nie liczy się nawet dla własnego ojca, a który pokonuje Goliata i zostaje królem.

            Przykład drugi – Mojżesz.

Morderca i zbieg; nie umie się wysłowić, a wyprowadza naród izraelski z Egiptu.

            Przykład 3 – św. Paweł.

Przed przemianą, jako Szaweł jest mordercą i wielkim prześladowcą chrześcijan, a po przemianie zostaje nazwany Apostołem Narodów, a większość Ksiąg z Nowego Testamentu napisał właśnie on.

            Przykład 4 – Maria Magdalena.

Jezus wyrzuca z niej 7 złych duchów; potem zostaje uczennicą Jezusa i to właśnie jej, jako pierwszej Pan ukazuje się po zmartwychwstaniu, i to jej Chrystus powierza misję powiedzenia Jego uczniom o Jego zmartwychwstaniu.

            Przykład 5 – Samarytanka przy studni.

Kobieta, która miała pięciu mężów, a ten, z którym była obecnie nie był jej mężem. W tamtych czasach kobieta niewiele znaczyła, mężczyźni raczej nie rozmawiali z kobietami, a Jezus z nią rozmawia i to sam na sam – to istny skandal! I to właśnie jej, jako pierwszej mówi, że jest Mesjaszem. To właśnie kobieta zostaje pierwszym apostołem, głoszącym obecność Mesjasza na świecie.

            Przykład 6 – Rachab.

Prostytutka, która ukryła w swoim domu szpiegów Izraelitów, ryzykując życiem, dzięki czemu im pomogła.

            Można by wymienić jeszcze inne przykłady, ale schemat jest ten sam. Bóg nie wybiera na swoich uczniów ludzi idealnych pod każdym względem. On wybiera pokornych, takich, którzy w Nim pokładają całą ufność, którzy wiedzą, że sami nic nie mogą uczynić, ale Bogiem mogą wszystko. Nie próbuj więc przypodobać się temu światu. Zaufaj Bogu!

Ewelina Szot