Jak się zachowujesz po śmierci bliskiej ci osoby? Odczuwasz smutek i żal? Jesteś przygnębiony? Płaczesz? Próbujesz jakoś to odreagować?

            To oczywiste, że jest ci smutno, tylko nie pozwól, żeby ten smutek zamienił się w rozpacz, gdzie skupisz się tylko i wyłącznie na sobie (jak ty cierpisz z powodu braku tej osoby), a zapominasz o tej osobie, która zmarła.

Ona może właśnie stoi przed Bogiem i tłumaczy się z każdego swojego uczynku. A jej sposób życia wskazuje na czyściec, gdzie męki przypominają męki piekielne, z tą różnicą, że te w czyśćcu kiedyś się kończą, a te piekielne nigdy.

I teraz wszystko zależy od ciebie, bo tylko ludzie na ziemi mogą pomóc ludziom w czyśćcu. Możesz się za nich modlić lub ofiarować wszystkie swoje bóle, cierpienia, trudne sytuacje, których doświadczasz, wszystkie twoje trudności. Np. jesteś na coś chory albo coś cię boli – ofiaruj to za dusze w czyśćcu. Nie cierp po to, żeby cierpieć, wykorzystaj swoje nieszczęście, by wyświadczyć komuś dobro. W ten sposób możesz skrócić danej osobie męki czyśćcowe i przyśpieszysz jej pójście do nieba.

Chyba tego chcesz?

Ewelina Szot