Przypatrz się sobie. Czy czasem nie zachowujesz się, jak taki duchowy Shrek? Jak ogr, który chce być sam na swoim bagnie? Bo to miejsce, w którym teraz siedzisz i nie chcesz się z niego ruszyć można porównać do takiego bagna.

Ja i moje bagno – mawiał Shrek. Czy ty też tak, jak on chcesz odgrodzić się od świata? Od wszystkich ludzi? Dlatego budujesz sobie taki „ostrokół”, żeby się od innych odgrodzić?

Najlepiej żeby inni zostawili cię w spokoju? Nie zawracali ci głowy swoimi problemami, bo przecież ty masz swoich wystarczająco dużo, więc dlaczego masz się zajmować problemami innych ludzi?

I dlaczego inni cię źle oceniają, dyskryminują? To prawda, że często ludzie oceniają innych, bo są uprzedzeni, patrzą na całą grupę i wrzucają wszystkich do jednego worka, ale czy czasem ty sam nie dajesz im powodów, żeby tak myśleli? Czy czasami nie utwierdzasz ich w tym błędnym przekonaniu, zamiast pokazać swoim zachowaniem zupełnie odwrotną postawę i złamać stereotyp?

Może czas zostawić swoje bagno, opuścić tę swoją strefę komfortu? Może teraz siedzisz w cieplutkim błotku, cały brudny i nie chcesz z niego wyjść, a Zły dba o to, żeby ci tego ciepłego błotka dorzucać.

Sam z tego bagna nie wyjdziesz, ale jest ktoś, kto cię z niego wyciągnie. To Jezus Chrystus. Zwróć się do Niego o pomoc. On cię wyciągnie i sprawi, że nie będziesz już tam chciał wejść.

Ewelina Szot