Czy ufasz Bogu bezgranicznie? Czy zgadzasz się z Jego planem na twoje życie (który jest najlepszym planem), czy wiecznie się buntujesz, twierdząc, że to ty wiesz lepiej, a Bóg się myli?

Popatrz na życie świętych – jakie wyzwania stanęły przed nimi.

Święty Ojciec Pio został obdarzony stygmatami – krwawiącymi ranami na stopach i na rękach – jak u Chrystusa w miejscu wbicia gwoździ, a także raną w boku – miejsce symbolizujące przebicie boku Chrystusa włócznią przez żołnierza.

Św. Ojciec Pio nosił znaki męki Chrystusa przez około 50 lat. Były dla niego wielkim cierpieniem, ale z drugiej strony były dla niego przede wszystkim wielkim wyróżnieniem i nie czuł się godny tego, że to właśnie on otrzymał te znaki.

Mimo że zdarzały się osoby, które nazywały go oszustem i nie wierzyły nawet w tak widzialne znaki, wszystko znosił z wielką pokorą i posłuszeństwem.

Niemożliwe po ludzku było też to, co stało się z ciałem św. Charbela.

Aby zapoznać się z jego historią zapraszam na stronę:

http://ziarnko-gorczycy.pl/index.php/zywoty-swietych/187-swiety-charbel-makhlouf-1828-1898

Błogosławionym ostatniego czasu został Carlo Acutis. Urodził się 3 maja 1991, a zmarł 12 października 2006 r. Został beatyfikowany w Asyżu 10 październik a 2020 r.

Był informatycznym geniuszem, zwany był „influencerem Boga”  – stworzył stronę internetową o cudach eucharystycznych:

http://www.miracolieucaristici.org/

W celu szerszego zapoznania się z historią Carlo zapraszam na stronę:

http://www.parafiaborowiec.pl/viewpage.php?page_id=162

Jak widzisz wszystko jest możliwe. Nie zaprzeczaj pewnym rzeczom, na które są niezbite dowody. Przyjmij wszystko, co daje ci Bóg. Dlaczego tak walczysz i nie zgadzasz się na pewne rzeczy? Zaufaj Bogu!

Ewelina Szot