Jest dostępne dla każdego, na wyciągnięcie ręki. Dlaczego zatem sięgasz po nie za rzadko albo wcale?

Tym lekarstwem jest oczywiście Ciało i Krew Jezusa Chrystusa.

A czy ty wierzysz, że przyjmując komunię, przyjmujesz Ciało Chrystusa? Część na pewno wierzy, ale czy wszyscy? Czy gdyby wszyscy w to wierzyli, to czy byłoby w chrześcijanach tak dużo nieuzasadnionego lęku i strachu?

Przecież Chrystus wypełnia nas pokojem i miłością. On usuwa wszelki strach i obawę.

Wielokrotnie potwierdził swoją obecność w komunii poprzez cuda eucharystyczne.

W Polsce, ostatnimi czasy, doszło do dwóch cudów eucharystycznych – w Sokółce i Legnicy.

W Sokółce cud eucharystyczny miał miejsce w 2008 roku. Kapłanowi na podłogę upadła konsekrowana hostia. Zgodnie z procedurą umieszczono ją w naczyniu z wodą, gdzie miała się rozpuścić. Po kilku dniach na prawie rozpuszczonym komunikancie zobaczono czerwoną plamę, przypominającą krew.

Po przeprowadzonych badaniach stwierdzono, że fragment, który podlegał badaniu pochodził z mięśnia sercowego człowieka będącego w agonii.

Do kolejnego cudu eucharystycznego doszło w Legnicy, w Boże Narodzenie w 2013 r. Tutaj także hostia upadła na posadzkę, została umieszczona w naczyniu z wodą, a po pewnym czasie zauważono na niej ślady krwi. Po wykonanych badaniach stwierdzono, że to fragmenty tkanki serca w agonii.

Są to niezbite dowody na obecność Chrystusa w tym małym kawałku chleba. Bóg mówi do nas bezpośrednio. Dlaczego zatem tak wielu jest niedowiarków, którzy przeczą istnieniu Boga? Przecież ciało Chrystusa może nas uleczyć z wszystkich chorób, bóli, problemów, zmartwień i wszystkich trosk. Po co, więc czekać? Chrystus czeka na ciebie. Przyjdź do Niego już dziś.

 

Ewelina Szot