Dlaczego tak często zdarza ci się narzekać? A to, że zupa za słona, że szef cię zdenerwował, że ludzie cię nie rozumieją, że deszcz pada albo, że jest straszny upał? Że za mało zarabiasz, że nic ci się nie chce, że wszystko jest bez sensu?

To wszystko brzmi znajomo. To nie są twoje słowa! To Diabeł i jego koledzy wkładają ci te argumenty ciągle do głowy i się cieszą, że im uwierzyłeś.

Dokładają jeszcze takie fałszywe komunikaty, jak: jesteś beznadziejny albo to się nie uda, nie ma szans, nie ma sensu próbować i najzabawniejszy argument – to niemożliwe.

A przecież wiadomo, że dla Boga nie ma nic niemożliwego.

Szatan myśli, że jest sprytny i posługuje się innymi ludźmi, żeby przekazywać ci złe informacje, budzić w tobie niepewność i strach. Konsekwencją jego działań są plotki – kłamliwe informacje przekazywane z ust do ust na zasadzie głuchego telefonu. Informacja końcowa jest z pewnością kłamstwem, bo większość ludzi ją po drodze ubarwiło. Zresztą Biblia nazywa Diabła jasno – Ojciec Kłamstwa.

Kiedy więc ktoś przekazuje ci kłamliwe informacje, które tylko mają wprowadzić w twoje życie lęk i obawę, jest duże prawdopodobieństwo, że pochodzą one z dołu. Nie wierz w to! Bo jak uwierzysz, to zaczniesz wciągać w to bagno innych ludzi, a ciebie samego to bagno może wciągnąć prosto do piekła.

Jest jednak osoba, która może cię z tego bagna wyciągnąć. To oczywiście Jezus Chrystus. Poproś Go: Panie, ratuj! I On cię uratuje.

Ewelina Szot