Rozmowa czy gadanina? Dialog czy dwa odrębne monologi?

Rozmawiacie z sobą czy po prostu wyrzucacie z siebie słowa?

Czy rozmawiacie z sobą o wszystkim, wymieniając wzajemnie swoje myśli i poglądy, słuchacie się nawzajem i bierzecie zdanie drugiej strony pod uwagę?

Czy szczerość i szacunek gości w waszym związku?

A kiedy ostatnio zrobiliście coś nawzajem dla siebie? Kiedy powiedziałeś żonie, że ją kochasz? Kiedy dałeś żonie kwiaty, tak zupełnie bez żadnej okazji? Kiedy zrobiłaś dla męża samodzielnie jakiś prezent? Kiedy ostatnio byliście na randce? Kiedy ostatnio wspólnie się pomodliliście?

Czy w ogóle zaprosiliście Pana Boga do swojego małżeństwa? Czy jest obecny w każdej chwili waszego życia, czy też zapomnieliście o Nim zaraz po ślubie? Rozmawiacie z Nim i o Nim? Prosicie Go o pomoc w rozwiązywaniu problemów?

Żyjecie razem czy każdy osobno? Tworzycie jedność czy każdy jest indywidualistą w waszym związku?

Odpowiedzcie sobie na te pytania i zastanówcie się, czy takie powinny być odpowiedzi. Może czas popracować nad waszym małżeństwem? Nie sądzicie chyba, że nad małżeństwem nie trzeba pracować? Że pozostawione samo sobie, bez żadnej ingerencji i zaangażowania będzie się rozwijać i kwitnąć?

Po pierwsze i najważniejsze zaproście Boga do swego małżeństwa. On wam zawsze pomoże przetrwać każdy kryzys i wyjść z niego obronną ręką.

Ewelina Szot