Na pewno nie na innych ludziach!
Jest tyle możliwości odreagowania stresu, zarówno fizycznych i umysłowych, ale nie trzeba przy tym wykorzystywać drugiego człowieka.

Na polecenie zasługują takie aktywności ruchowe jak: bieganie, jazda na rowerze, ćwiczenia fizyczne czy też po prostu praca fizyczna.
Jeśli bliższa ci jest metoda umysłowa odreagowania stresu możesz wyrzucić z siebie wszystkie emocje pisząc pamiętnik dla samego siebie. Nie musisz obrażać wszystkich osób dookoła i wyżywać się na nich. One też mają uczucia. Postępując w ten sposób zachowujesz się bardzo egoistycznie i niedojrzale.

Pan Jezus mówi: „Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały”(Mt 7, 6), czyli nie dawaj komuś, kto na to nie zasługuje tego, co masz najlepsze; nie myl miłości z naiwnością.

Nie daj się krzywdzić komuś, kto zmieszał cię z błotem, bo pewnie inaczej nie umie odreagować stresu. Takiemu człowiekowi można tylko współczuć. Najlepszym sposobem na takiego człowieka jest po prostu dobro. Plaster z miłości na obolałe serce jest najlepszym lekarstwem.

Ewelina Szot