"Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu." – Św. Augustyn.

Czy chcesz być szczęśliwy w życiu? Dlaczego zatem tak często wybierasz nieodpowiednią drogę do szczęścia? Chcesz wszystko szybko, już, teraz, natychmiast. A kiedy na chwilę poczujesz się szczęśliwy, myślisz, że to jest to, na co czekałeś. Ale po pewnym czasie zaczynasz zdawać sobie sprawę z tego, że to nie było szczęście i zaczynasz szukać czegoś nowego.

Nie musisz niczego szukać, bo jedyną drogą dającą szczęście jest Jezus Chrystus. Sama obecność na tej drodze jest niesamowitym szczęściem. Warto na niej być, bo sama świadomość bycia blisko Jezusa to niewysłowiona radość. Jego nieustanna opieka nad każdym z nas jest fantastycznym doświadczeniem.
Niektórzy gonią całe życie, poszukując szczęścia i myślą, że znajdą je, jak zarobią mnóstwo pieniędzy, ale ta gonitwa tak naprawdę się nie kończy, bo ciągle jest za mało i zawsze może być więcej.

Ale po co tak żyć? Brać nieustannie udział w tym wyścigu szczurów. A znajdując Jezusa, znajdujesz najcenniejszy skarb, którego nikt Ci nie może zabrać. Nie szukaj więc krótkotrwałych uciech. Przyjdź do Jezusa, On zabierze wszystkie Twoje smutki i da Ci prawdziwą radość.

Ewelina Szot