Dlaczego chodzisz do kościoła? Z obowiązku czy z miłości do Boga?
Czy chodzisz, bo tak wypada, bo co ludzie powiedzą, bo czegoś oczekujesz? Ale to jest całkowicie nieszczere podejście. Bo do kościoła powinniśmy chodzić dla Boga, bo Go kochamy i chcemy być obok Niego, chcemy czuć Jego obecność.
A gdy tam jesteśmy usiądźmy z przodu, cieszmy się obecnością Boga. I przystępujmy do spowiedzi i komunii częściej niż raz do roku, na Wielkanoc. Pan Jezus chce gościć w Twoim sercu, jak najczęściej, bo wtedy wypełnia je pokojem, który jest nam wszystkim potrzebny.
Nie pozwól, żeby chodzenie do komunii stało się dla Ciebie obowiązkiem. Chodź do niej, jak najczęściej ze świadomością, że nie idziesz po kawałek chlebka, a przyjmujesz do swojego serca prawdziwe ciało Chrystusa. A ono jest 100% gwarancją szczęścia.
Jeśli będziesz podchodził do wiary, jak do obowiązku, to nie będzie to miało żadnego sensu. Jakbyś się czuł, gdyby przyszedł do Ciebie w odwiedziny długo wyczekiwany gość i ciągle spoglądał na zegarek, nie mogąc doczekać się końca wizyty?
Pan Bóg bardzo Cię kocha i chce, żebyś Ty też Go kochał, i przychodził do Niego nie dlatego, że musisz tylko dlatego, że chcesz.

Ewelina Szot