„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo.” (Łk 10, 2)
Do tego zadania Pan Jezus powołał każdego chrześcijanina, ciebie też. Nie szukaj, więc sobie wymówek, tylko podejmij pracę dla Pana.
To najwspanialsza praca na świecie, a zarazem przyjemność i wielka radość. Od tej pracy nie przysługuje wolne, czy chorobowe, ale gwarantuje Ci, nie będziesz go chciał.
Podejmij pracę przy realizacji woli Bożej, a każdego dnia będziesz wstawał z radością w sercu, nie mogąc się doczekać, jakie łaski ześle Ci dziś Pan. Może to będą dobre rzeczy, z których będziesz się cieszył, ale może będą one mniej dobre, które będą dla Ciebie nauką i, za które równie gorąco podziękujesz.
Pan Jezus powiedział też: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.” (J 25, 16)
Pomyśl, jaka to wspaniała nowina, że Pan Jezus właśnie Ciebie wybrał. Chce byś to właśnie Ty mówił ludziom o Nim i o Jego naukach. Odpowiedz na Jego wezwanie, nie karz Mu czekać.

Ewelina Szot