Niepokorny Rycerz

Seefeld leży w zachodniej Austrii, w diecezji Innsbruck. Cud wydarzył się w kościółku Św. Oswalda w Wielki Czwartek 1384 roku. Został on dokładnie opisany w Złotej Kronice w Hohenschwangau. Na straży zamku Schlossberg stał rycerz Oswald Milser. Pozycja, którą osiągnął napawała go dumą, do tego stopnia, że w Wielki Czwartek zażądał wielkiej Hostii – małą uważał za niegodną swojej osoby. Gdy kapłan podał mu Hostię do rąk, ziemia pod nogami rycerza zapadła się do kolan. Przerażony, obiema rękami próbował przytrzymać się ołtarza (zostały tego ślady). Błagał księdza, by wyjął Hostię z jego ust. Gdy ów to uczynił, ziemia przestała się zapadać. Tradycja mówi, że Hostia wyjęta z ust rycerza miała czerwony kolor – jakby była nasycona krwią.

Oswald Milser wyszedł z kościoła i udał się do klasztoru w Stams, gdzie się wyspowiadał i podjął pokutę. Dwa lata później zmarł. Zgodnie ze swoim życzeniem został pochowany przy wejściu do kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Aksamitny płaszcz, który w Wielki Czwartek rycerz miał na sobie, został przerobiony na szatę liturgiczną, która trafiła do klasztoru w Stams.