Cud eucharystyczny wydarzył się prawdopodobnie w środę 24 lipca 2013 roku w Guadalajarze w Meksyku. Obecnie gromadzone są jeszcze świadectwa proboszcza i osób, które były obecne w momencie cudownego zdarzenia w świątyni. Zespół ekspertów, min. lekarzy, chemików, biologów, prowadzi szczegółowe badania próbek Konsekrowanych Hostii.

W samo południe w kościele pw. Marii Matki Kościoła w Jardines de la Paz proboszcz, ojciec Jose Dolores Castellanos Gudino odmawiał swoje codzienne modlitwy przed tabernakulum. Nagle zobaczył błysk i usłyszał głos: „Zadzwoń w dzwony, aby wszyscy się zebrali, wyleję błogosławieństwo na tych, którzy będą obecni oraz w ciągu całego dnia. Weź małe tabernakulum do prywatnej adoracji i wystaw na ołtarzu w parafii, umieść obok monstrancję, nie otwieraj tabernakulum aż do godziny 3 po południu. Uczynię cud eucharystyczny. Cud, który nastąpi, będzie nazywany Cudem Eucharystii Wcielenia Miłości wespół z naszą Matką i Panią. Uchwycisz obraz o którym ci teraz mówię i ukażesz go”.

Kapłan odpowiedział: „Panie mój, jestem Twoim sługą, niech się stanie Twoja wola”.

Posłuszny głosowi wykonał wszystko zgodnie z poleceniem, jakie otrzymał.

W kościele zebrali się wierni na adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godzinie 15 ojciec Jose otworzył tabernakulum i zobaczył konsekrowane Hostie we krwi. Proboszcz parafii powiedział, że pragnieniem Pana Jezusa jest by adorowano i czczono Jego Ciało i Krew, a także Matkę Bożą każdego 24 lipca. „To jest czas wielkiego błogosławieństwa dla tej społeczności i całego świata” – dodał.